Klubové setkání s IVETOU CLARKE

mapa není k dispozici

Datum / čas
20/09/2017
18:00 - 20:00

Místo konání
Pracovna Ženy s.r.o.

Kategorie


Síla zranitelnosti

O vzájemném vztahu studu, zranitelnosti a odvahy 

 

Tento večer je určen všem, kteří se zajímají o témata zranitelnosti, studu, empatie, a zejména odvahy k autentickému životnímu postoji.  Budeme hovořit o nejskrývanějších lidských emocích, které dříve či později, tak či onak, ovlivňují jednáni každého z nás. 

Od dětství v sobě formujeme a hýčkáme strach z toho, že když uděláme něco, v čem nejsme dost dobří, a v čem si tak moc nevěříme, bude to ostuda. Hrozí nám výsměch, nepřijetí, společenská degradace.  Celý život se učíme skrývat tento strach z nedokonalosti – emoci zvanou stud – za společensky přijatelné kouřové clony.  

Přijďte si prohlédnout a pochopit svého vnitřního kritika z jiného úhlu pohledu, tak jak jej nabízí americká socioložka Brene Brown ve svém 15ti letém výzkumu studu.   Její výzkum poukazuje na zajímavé souvislosti mezi tím, jak náš vlastní pocit studu (méněcennosti, nedostatečnosti) ovlivňuje nejen náš život, ale i kvalitu našich vztahů a jak se proti tomuto všelidskému fenoménu strachu z nedokonalosti  dá vybudovat odolnost.

Brené Brown je profesorkou sociologických studií na Universitě v Houstonu, TX  a více než 12  let se zabývá studiem lidského studu.  Její výzkum poukazuje na zajímavé souvislosti mezi tím, jak náš vlastní pocit studu (méněcennosti, nedostatečnosti) ovlivňuje nejen náš život, ale i kvalitu našich vztahů a jak s tímto všelidským fenoménem strachu z nedokonalosti lze pracovat. Brené upozornila na svou práci ve dvou vystoupeních na světoznámé mezioborové konferenci TED (www.ted.com).  Její vystoupení patří k nejsledovanějším na tomto portálu. Jde totiž o téma, o kterém se nemluví, ale o jehož existenci každý z nás ví z vlastní zkušenosti.

Iveta Clarke, PCC  pod osobním vedením Brené Brown absolvovala intenzivní  certifikační výcvik “Connections Curricullum” v San Antoniu, Texas, zaměřený na pochopení sociálně psychologických souvislostí v oblasti lidského studu a jeho vlivu na vědomí vlastní hodnoty a na mezilidské vztahy.   Jako jediná v ČR má oprávnění tento materiál sdílet s veřejností. Iveta přináší tento výzkum do středoevropského kontextu a přidává k němu svoje zkušenosti – a samozřejmě – svoji podobu autenticity.

OD 18:00  V PRACOVNĚ ŽENY S.R.O., KARLÍNSKÉ NÁMĚSTÍ 6, PRAHA 8

VSTUPNÉ 300,- PRO ČLENKY KLUBU MINERVA 21 ZDARMA

Bookings

Tato událost je již plně obsazena.