Kde ženy vládnou

mapa není k dispozici

Datum / čas
24/11/2017
17:00 - 20:00

Místo konání
Theresian hotel and Spa

Kategorie


KATEŘINA KARÁSKOVÁ  –  Vystudovala právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Spíše než paragrafy ji ale lákaly dálky. Po dokončení studií cestovala po středoamerické Guatemale. Zde se potkala s uměleckým malířem Simonem, který ji pomohl odhalit a rozvinout vlastní kreativitu. Zjistila, že malování značně ulehčuje navazování kontaktů s lidmi všech kultur i vyznání, a začala se mu během svých cest intenzivně věnovat. Pracovala pro humanitární a rozvojové organizace např. Womankind Worldwide v Londýně. V Guatemale žila s mayskými indiány, kteří přežili genocidu. V Ugandě zprovozňovala nemocnici a školy, v Keni dohlížela na zalesňovací a eko zemědělské projekty.

Mezitím společně se Simonem hledala po světě kmeny, kde vládne matriarchát. Načrtávali místní lidi, zaznamenávali jejich příběhy a pročítali historicko-etnografické studie. Své poznání a zkušenosti přeměnili v knihu „Kde ženy vládnou“.

Kateřina je nejen autorkou knihy, ale i článků v cestovatelských a lifestylových periodicích. Po České republice pořádá multimediální zábavné přednášky ze svých cest a prezentuje svou putovní uměleckou výstavu.

V multimediální prezentaci vám Kateřina představí kultury, kde jsou za slabší pohlaví považováni muži. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte etnikum vyznávající volnou lásku. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

MKO – pozvánka_listopad_2017

Bookings

Rezervace jsou uzavřeny.